ini_set('display_errors', 0);

Tarcica Egzotyczna


Tartak MABOR: Tarcica egzotyczna zyskuje coraz większe uznanie wśród stolarzy i indywidualnych odbiorców ze względu na wysoką jakość, konkurencyjną cenę oraz charakterystyczny wygląd i właściwości drewna pozwalające na szeroką gamę zastosowań.

Ze względu na wysokie koszty transportowe sprowadzana jest przez nas tylko tarcica egzotyczna najwyższej klasy (AA, FAS, Sell and Belter), obrzynana, w wilgotności stolarsto użytkowej. W stałej ofercie staramy się posiadać "egzotyki" w grubości 28 i 52mm z każdego oferowanego gatunku.

Ponieważ natura oferuje nam niezwykle szeroki wachlarz gatunków ukrytych pod nazwą "tarcica egzotyczna", w stałej sprzedaży posiadamy tylko najpopularniejsze. Są to: merbau (indonezyjskie twarde drewno odporne na wilgoć), meranti (indonezyjskie drewno konstrukcyjne używane min. do produkcji drzwi i okien), mahoń sapelle (wytrzymałe drewno afrykańskie, idealne do produkcji schodów i drzwi) i inne przedstawione w naszej ofercie poniżej. Wszystkie inne gatunki oraz grubości możemy sprowadzić jednak pod indywidualne zamówienie klienta.

Ceny tarcicy egzotycznej są bardzo zróżnicowane. Spowodowane jest to ilością i ceną dostępnego surowca, możliwościami importu z kraju występowania danego gatunku oraz kursami walut. Cena tarcicy waha się od kilku tysięcy za najtańsze gatunki do kilkunastu tysięcy za takie gatunki jak teak czy cedr. Cennik tarcicy egzotycznej ze względu na powyższe czynniki jest dość zmienny i najlepiej kontaktować się bezpośrednio przed zakupem, aby uzyskać aktualne ceny tarcicy szukanego gatunku.

Gatunki, które posiadamy w podstawowej ofercie (zaklasyfikowane do działu tarcica egzotyczna, ze względu na występowanie):