ini_set('display_errors', 0); Olej do tarasów | Olej tarasowy

Olej do tarasów


Tarasy drewniane wyróżniają się nie tylko klasyczną formą, ale też są wytrzymałe na upływ czasu i natężenie ruchu. Aby w pełni cieszyć się drewnianym tarasem przez długie lata, warto przestrzegać kilku wskazówek dotyczących pielęgnacji. Poza sprzątaniem z liści, piachu, kurzu i innych nieczystości, ważne jest zapewnienie drewnu należytej ochrony przed zmiennymi warunkami atmosferycznymi i korozją biologiczną. Podstawa to wysokiej klasy olej do tarasów.

Oparty na naturalnych składnikach
Godny polecenia olej tarasowy zawiera odpowiednią mieszankę komponentów, powstałych w oparciu o naturalne tłuszcze roślinne. Starannie dobrana receptura sprawia, że olej tarasowy szybko wnika w pory drewna, nie zostawiając tłustych śladów. Co ważne, zaimpregnowane deski tarasowe oddychają, dzięki czemu zmniejsza się ryzyko ewentualnych wypaczeń oraz pojawienia się pleśni czy grzybów. Oczywiście po zabiegu drewno na długo odzyskuje swój blask – kolory się wyrównują, szczególnie że można dobrać odcień komponujący się z deskami tarasowymi. Odpowiedni odcień pozwala przywrócić pierwotny wygląd nawet w miejscach, gdzie deszcz czy słońce odbarwiły naturalny surowiec, z którego wykonano deski tarasowe. Można też pokusić się o zmiany, wybierając olej do tarasów o innym kolorze lub odcieniu. Jest to ryzykowne, ale efekt może pozytywnie zaskoczyć (mając taki pomysł, warto wypróbować olej tarasowy na niewielkim i mało widocznym fragmencie, by mieć wgląd w rzeczywistą kolorystykę).

Olej tarasowy


Renowacja tarasu może być przeprowadzana tylko na najbardziej zużytych fragmentach. Skraca to czas i pozwala zaoszczędzić pieniądze. Markowy olej do tarasów nadaje się do zabezpieczania i odnowy wielu gatunków i rodzajów drewna pochodzącego z Europy oraz krajów egzotycznych. Przy jego pomocy odzyskają blask tarasy wykonane z desek impregnowanych ciśnieniowo oraz tradycyjne.

Kilka kroków
Pielęgnacja tarasu, której uwieńczeniem jest impregnacja olejem, to tylko kilka kroków. Pierwszym jest czyszczenie (na ogół wystarczy woda z szarym mydłem). Drugi to usunięcie starych powłok wykończeniowych (często ten krok można pominąć, jeśli desek tarasowych nie pokryto farbą czy lakierem). Kolejny etap polega na impregnacji bezbarwnym olejem do tarasów, dzięki któremu surowiec stanie się odporny na działanie korozji biologicznej. Przedostatni krok to olejowanie – w miejscach newralgicznych z pomocą miękkiego cienkiego pędzla, zaś całość to aplikacja szerokim pędzlem wzdłuż desek (cienkie warstwy, czasem konieczne będzie powtórzenie zabiegu). Finalizacją jest suszenie – przez dwie doby nie powinno się korzystać z tarasu ani nie można stawiać na nim żadnych sprzętów. Optymalny czas do wykonania renowacji to suche, ciepłe (ale nie upalne) i bezwietrzne dni.