ini_set('display_errors', 0); Deska tarasowa | Taras modrzewiowy

Deska tarasowa | Taras modrzewiowy


Modrzew to zdecydowanie jeden z najwybitniejszych gatunków drzew. Wykonane z niej deski mają piękny wygląd, a jednocześnie są tak wytrzymałe, że przy odpowiedniej konserwacji przetrwają nawet kilkadziesiąt lat. Nie bez przyczyny więc wiele osób decyduje się na ich wykorzystanie. Taras modrzewiowy wprowadza odpowiedni naturalistyczny klimat do każdego grodu, poczynając od tradycyjnych aranżacji po nowoczesne minimalistyczne rozwiązania. Warto wziąć pod uwagę, że podwyższony koszt drewna modrzewiowego przekłada się na oszczędność w jego pielęgnacji. Nie straszne mu wahania temperatur ani wilgotność, o którą w naszym kraju nie trudno w okresie jesiennym i zimowym. Nie pęka i nie wygina się od mrozów ani nie odbarwia od promieni słonecznych. Nie można chcieć niczego więcej.

Taras modrzewiowy to niebywale atrakcyjne miejsce do wypoczynku. Deska tarasowa przygotowana w naszej ofercie jest odpowiednio przygotowana do montażu. Jako tartak posiadamy ogromne zaplecze maszynowe, które pozwala nam na wykonanie indywidualnych zleceń każdego klienta, również biznesowego. Jak powinna zostać wykonana deska tarasowa? Po pierwsze selekcjonujemy tarcicę, aby została odpowiednio wysuszona, a następnie docinana na poszczególne elementy, czyli deski. W tym etapie prac materiał także przechodzi odpowiednią selekcję, niwelując elementy ze zbyt dużą ilością sęków, które mogą wpływać na późniejszą wytrzymałość tarasu. Deski docinane są uniwersalnie na długość około 240 cm, co ułatwia późniejszy transport do klienta. To jednak standardy, które każdy z Państwa może zmienić. Deska z modrzewia może być w stanie surowym, gładka, bądź ryflowana. Na taras polecamy szczególnie tą ostatnią. Specjalne rowki w desce ryflowanej niwelują zastój wody i tworzą powierzchnię antypoślizgową, dlatego jej użytkowanie jest wygodne i bezpieczne.

Razem z nami, czyli z MABOR, każdy we własnym ogrodzie bądź przy lokalu usługowym może stworzyć wyjątkowy taras modrzewiowy od podstaw. Gwarantujemy, że każda deska tarasowa będzie solidna i poddana prawidłowej obróbce. Każdą z nich dotniemy na dowolną długość, szerokość i grubość oraz nadamy odpowiednią gładkość i ewentualny frez. Tak przygotowany materiał sprawi, że jedynym zadaniem stanie się przykręcenie ich za pomocą wkrętów do wcześniej przygotowanych legarów, które również warto wykonać z drewna modrzewiowego. Co ważne, dla zachowania naturalistycznej barwy i przekroju drewna mogą Państwo nie wykonywać impregnacji, a deski i tak przetrwają w fantastycznym stanie wiele lat.