A A A

Okleiny i Obłogi - niemodyfikowane

Tartak MABOR: okleina mebl0wa - banner pionowyOkleiny naturalne - niemodyfikowane

(oferta czasowo niedostępna)

 

Okleina naturalna niemodyfikowana (fornir naturalny) to drewno skrawane w liście o stosunkowo niewielkiej grubości.

 

Materiał zwany okleiną meblową to zazwyczaj liście o grubości 0,6-0,8mm. Grubszy materiał o przekroju 1,4-2,5mm nazywany jest dla odróżnienia obłogą.

 

Do produkcji oklein wykorzystuje się specjalnie wybrany surowiec drzewny, który pozwala na wysoką wydajność i jakość otrzymywanego wyrobu. Dzięki zastosowaniu forniru wyroby stolarskie nie muszą być produkowane z surowca litego, co pozwala na obniżenie ceny wykonywanego produktu. Dodatkowo użycie okleiny umożliwia stworzenie niepowtarzalnych wzorów łącząc układy słojów, czeczotowatość lub mieszając gatunki.

Wyroby stolarskie zyskują tym samym nowe możliwości, gdyż mogą być przyozdabiane nie tylko w okleiny krajowe ale także bardzo bogatą gamę oklein egzotycznych.

 

Klasyka czy nowoczesność?

 

Klasyczne, drewniane i ciepłe wystroje? Nowoczesne połączenie wysokiego połysku z egzotycznymi rysunkami niespotykanych u nas gatunków? A może ekskluzywne i niepowtarzalne czeczoty? Bogactwo które oferują nam wyroby produkowane przy użyciu oklein drewnianych jest tak szerokie jak daleko sięga wyobraźnia producenta lub zamawiającego.

Świat proponuje nam coraz nowszą modę na meble i wystroje wnętrz. Aby nadążyć za zmieniającą się modą zakłady coraz częściej sięgają po okleiny, zarówno krajowe jak i te egzotyczne. Dzięki temu mogą sprostać wszystkim wymaganiom swoich klientów, wykonując wyroby o przystępnej cenie i wysokiej jakości.

 

Niestety w tym momencie nasz dział OKLEIN NIEMODYFIKOWANYCH przechodzi modernizację. W związku z tym oferta prezentowanych gatunków jest tymczasowo niedostępna.


Za utrudnienia przepraszamy.

  • Okleiny Krajowe

    W tym dziale umieściliśmy okleiny znajdujące się w naszej ofercie, które produkowane są z drzew występujących na terenie naszego kraju.

  • Okleiny Egzotyczne | Tarcica sapeli

    W tym dziale umieściliśmy okleiny znajdujące się w naszej ofercie, które produkowane są z drzew nie występujących naturalnie w naszym kraju.

  • Czeczoty

    W tym dziele umieściliśmy okleiny czeczotowate. Materiał raczej ekskluzywny, ale dający możliwości na wykonanie niepowtarzalnych stylizacji.